Kameleon Lamparci Ambilobe Blue Bar

Kameleon Lamparci Ambilobe Blue Bar po pięknie ubarwionych i czystej krwi rodzicach. Samiec mierzy około 50cm ciała, natomiast samice mniejsze 35cm. Stosunkowo mało popularny gatunek kameleona w Polsce, ale to tylko za sprawą małej dostępności. Wszystkie kameleony w naszej hodowli są oswojone i chętnie wchodzą na ręce.

Kameleony tygrysie są dużo delikatniejsze od innych gatunków jak np. jemeńskie i często w nowych terrariach dochodzi do wypadającego oka za sprawą nie przepalenia żarówki UVB. Ambilobe Blue Bary dożywają przy dobrych warunkach jak i braku przebytych chorób nawet 10 lat. Dieta tego gatunku nie musi być mocno zróżnicowana. Większość osobników nie przyjmuje pożywienia w postaci roślin, warzyw czy owoców. W naszej hodowli zróżnicowanie u tego gatunku polega na podawaniu świerszczy domowych, bananowych czy kubańskich, a także od czasu do czasu szarańczy. Przed podaniem posiłku w postaci robaków kameleonowi trzeba posypać je do 1x w tygodniu witaminami z d3 i około 6x w tygodniu wapń bez d3.

Wilgotność w terrarium powinna wahać się między 70-80%, jednak nic się nie stanie gdy będzie przez 3/4 dnia utrzymywać się 60%. Odpowiednią wilgotność możemy utrzymać dzięki kilkukrotnym w ciągu dnia zraszaniu roślinności w mieszkaniu naszego kameleona co pozwoli także spijać mu wodę z jej liści. Terrarium dla kameleona lamparciego ambilobe blue bara powinno być o minimalnych wymiarach 50x50x80 w przypadku umieszczenia oświetlenia poza terrarium. Jaszczurkę doświetlamy oświetleniem uvb 12h dziennie jak i tworzymy wyspę ciepła na której powinna panować temperatura do 32 stopni Celsiusa.

Podczas kilkuletniej obserwacji kameleonów tygrysich zauważyliśmy, że łatwiej jest je oswoić od np. kameleonów jemeńskich. Proszę jednak pamiętać, że wszędzie może pojawić się zły charakterek, którego oswojenie może trwać dużo więcej czasu. Kameleony z każdego gatunku są mniej agresywne jeśli będziemy zdecydowanie próbowali brać je na ręcę.

Pełne ubarwienie kameleona lamparciego możemy ujrzeć po około roku czasu. Podczas tańca godowego gdzie samiec prezentuje swoją piękność samiczce kolory jego ciała są bardziej wyraziste.

Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń: 795 383 656

lub napisz:

Płeć

Zobacz również