Nosy Be True Blue

Kameleony Lamparcie Nosy Be True Blue to z pewnością ciekawa odmiana, której nie mogło zabraknąć w naszej domowej hodowli. Zwane często niebieskimi kameleonami z racji swojego ubarwienia tworzą u nas rodzinę pięknych niebieskich osobników.

Samciec Nosy Be True Blue

Ponad roczny samiec, który otrzymał swoje imię Blue Boy (Aka Pure Blood Line) z racji na swoje piękne niebieskie ubarwienie jest kameleonem oswojonym, pełnym energii i chęci do zdobycia nowego pożywienia do swojej diety. Z chęcią zapoluje na szarańczę wędrowną, a nawet nie pogardzi świerszczami, które są jego stałym pokarmem w diecie.

Samice Nosy Be True Blue

Nie mogło w rodzinie zabraknąć samic, które są współtwórczyniami nowego projektu dzięki któremu będziemy mogli cieszyć oczy pięknie wybarwionymi osobnikami. BlueSportGirl (Aka Blue Blood Line) zabłysnęła z bycia najbardziej energiczną z samic, która każdego dnia zwiedzałaby na okrągło świat poza jej terrarium. CrystalGirl (Aka Crystal Blood Line) onieśmiela swoimi błękitnymi wstawkami podczas ciąży. Asteria (Aka Pure Blood Line) to z pewnością tytan wśród samiczek. Swoją pewnością siebie niejednego samca opędziła od siebie. Reja (Aka Pure Blood Line) prawdziwa matka, bogini płodności.

Terrarium dla Nosy Be True Blue

Terrarium to dom dla kameleona, dlatego też powinno być odpowiednio przygotowane i wyposażone. Docelowym terrarium może być takie w którym mamy 100x50x50cm wymiary, jednak wskazane jest by było i większe. Przy przygotowaniu terrarium dla kameleona lamparciego Nosy Be True Blue musisz pamiętać o odpowiedniej wentylacji. Zbyt mała może skutkować nawet i pogorszeniem stanu zdrowia jaszczurki. Terrarium powinno być wyposażone w odpowiednią ilość lian bądź patyków, a także posiadać roślinność w której kameleon będzie mógł się ukrywać oraz spijać z niej wodę, którą mu zrosimy. Przy roślinach żywych pamiętajmy o tym by niebyły trujące. Szczegóły na temat terrarium i przygotowania do powitania kameleona w Twoim domu znajdziesz w zakładce opieka i utrzymanie.

#ReptileCHAM - nasz hasztag

Chcesz dołączyć do największej rodziny miłośników kameleonów w Polsce? Używaj hasztagu #ReptileCHAM dodając zdjęcie swojego kameleona w mediach społecznościowych.

Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń: 795 383 656

lub napisz:

Płeć

Zobacz również